В Україні Надлишок Юристів та Економістів

Міністр освіти і науки України Дмитро Табачник закликав абітурієнтів та їх батьків більш виважено підходити до вибору майбутньої професії.

Про це заявив Дмитро Табачник у ході конференції громадської організації «Собор громадянської згоди» на тему: «Культурно-мовне різноманіття України — фактор стабільності та випереджаючого розвитку».

Зокрема, Дмитро Табачник підкреслив, що на обліку в Державній службі зайнятості України знаходиться понад 40 тисяч осіб з вищою юридичною освітою і більше 34 тисяч — з вищою економічною освітою.

«На сьогоднішній день моніторинг заробітної плати показує, що цілий ряд інженерних професій, хіміки, фізики, аналітики, психологи заробляють більше, ніж слабо підготовлений юрист і економіст», — сказав міністр.

За даними досліджень ринку праці зараз в Україні найвищі зарплати у програмістів, бренд-менеджерів та менеджерів з підбору персоналу.

«Високі зарплати пропонують менеджерам з підбору персоналу — заробітна плата 5-8 тисяч гривень, програмістам — від 6 до 20 тисяч гривень, бренд-менеджерам — від 8 до 12 тисяч гривень. Заробітна плата залежить від досвіду роботи », — повідомила  менеджер одного зі столичних рекрутингових агентств Таміла Супрунюк.

Також на даний момент є сегмент спеціальностей, попит на які падає. Це колись популярні професії юриста, фахівця з кредитування, рекламіста. Ринок вакансій задоволено повністю даними спеціальностями, спостерігається надлишок фахівців, що і призводить до зниження попиту на перераховані вище спеціальності.

Протягом 5 років буде зростати попит на професії аудитора, фахівця банківської справи, інвестицій та нерухомості, а також маркетолога, страхового агента і менеджера з управління персоналом.

Українці поступово долучаються до страхування здоров’я і майна, що виведе спеціальність страхового фахівця на пік популярності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*