Виконавче Провадження. Порядок Дій для Виконання Судового Рішення

 

Будь-яке виконання судового рішення починається з відкриття виконавчого провадження.

Для того, щоб виконавче провадження було відкрито, Вам необхідно мати на руках виконавчий лист.

В залежності від органу, що видав документ або судочинства, в якому розглядалася справа, виконавчими документами можуть бути:


  • виконавчий лист, виданий судом,
  • наказ господарського суду,
  • судовий наказ,
  • виконавчий напис нотаріуса,
  • постанова суду або уповноваженого органу в справі про адміністративне правопорушення.

Якщо Ви виграли суд, рішення вступило в законну силу і підлягає виконанню, можна приступати до останньої стадії — примусового виконання рішення суду. Для цього Вам необхідно подати до канцелярії суду заяву на отримання виконавчого листа, отримати виконавчий лист і віднести його в виконавчу службу.

Виконавчі дії проводяться за місцем проживання, перебування, роботи боржника або за місцезнаходженням його майна. Вам потрібно спочатку визначитися з районом, в якому Ви будете подавати виконавчий лист. За деяким винятком, найчастіше це той же район, в якому розглядалася справа в суді, так як за загальним правилом цивільного судочинства позови до фізичної особи подаються за його зареєстрованим місцем проживання. Після того, як визначитеся з районом, у відділі виконавчої служби Вам потрібно буде написати заяву про примусове виконання рішення, на підставі якого виконавцем буде відкриватися виконавче провадження (Постанова про відкриття виконавчого провадження).

Не забувайте, що строк пред’явлення виконавчого листа до виконання — 1 рік, починаючи з наступного дня після набрання рішенням суду законної сили.

Термін проведення виконавчих дій шість місяців (для немайнових позовів — два місяці), який може перериватися відкладенням або призупиненням виконавчих дій на період проведення експертизи, оцінки майна, реалізації майна та в деяких інших випадках.

По закінченні терміну на добровільне виконання, державний виконавець приступає до проведення виконавчих дій. Конкретні дії, здійснювані виконавцем залежать від виду вимог, зазначених у виконавчому документі — це може бути стягнення боргу, виселення, вселення, відібрання дитини, усунення перешкод у користуванні майном. Порядок кожного з них описаний в законі «Про виконавче провадження» та включає обов’язкове документування державним виконавцем кожного проведеного виконавчої дії, що дає Вам, як стороні виконавчого провадження, можливість контролювати дії виконавця шляхом ознайомлення з матеріалами з подальшою подачею заяв, клопотань чи скарг, в залежності від конкретної ситуації.

Скарги на дії або бездіяльність державного виконавця можуть подаватися начальнику відділу виконавчої служби, в управління Міністерства юстиції або до суду. Не забувайте, що частіше мета судового процесу — не сам судовий процес, і, як правило, не просто рішення суду на Вашу користь, а своєчасне виконання цього рішення суду. Тому завжди думайте при подачі позову, як сформулювати вимоги, щоб їх реально було виконати, а в процесі проведення виконавчих дій активно користуйтеся правами, наданими Вам Законом України «Про виконавче провадження», беріть участь, у міру можливості контролюйте державного виконавця, вимагайте письмових звітів про проведених виконавчих діях по Вашому виконавчим листом. Як крайній захід впливу — оскаржуйте дії або бездіяльності державного виконавця в суді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*