Що Таке Письмова Юридична Консультація. В Яких Випадках Потрібна Письмова Юридична Консультація?

Письмова юридична консультація має сенс тоді, коли Ви знаєте свої права і обов’язки в конкретній життєвій ситуації і в принципі здатні вирішити її самостійно, але Вам необхідно знати точні норми закону, що підтверджують Вашу позицію.

Наприклад, Ви йдете реєструвати своє місце проживання або місце проживання дитини до паспортиста (на сьогоднішній день — в Міграційну службу України), а з Вас починають вимагати перелік документів, про деякі з яких Ви точно знаєте (або інтуїтивно відчуваєте), що вони явно недоречні і недоцільні. Але паспортист (інший орган державної влади) наполегливо стверджує, що все перераховане є необхідним, при цьому посилаючись на неіснуючу інструкцію. У цьому випадку Вам потрібно мати посилання на законодавчі акти, які при всіх варіантах мають силу, вищу, ніж посадова інструкція (якщо така все ж є).

У юриста Ви зможете отримати підбірку законів у письмовому вигляді і вирішити свою проблему самостійно. Дуже часто органи влади, бачачи, що перед ними людина, яка хоч трохи розбирається в законодавстві, гамують своє завзяття до отримання мало потрібних довідок і документів та виконують свої обов’язки більш сумлінно і відповідально.

Письмова юридична консультація доцільна ще в тих випадках, коли життєва ситуація, яку необхідно прояснити з юридичної точки зору, занадто громіздка або охоплює кілька суміжних галузей права. Або просто Ви відчуваєте, що запам’ятати всі шляхи вирішення та обгрунтування їх з точки зору закону буде складно. У цих випадках письмова юридична консультація має позитивну сторону в тому, що Ви, ідучи від юриста, розраховуєте не тільки на свою пам’ять, а можете в будь-який момент подивитися законодавство і обгрунтування конкретно по Вашому питанню, маючи матеріальний носій інформації, що сприяє проведенню аналізу та позитивному результату справи.


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*