Комунальний Борг Старого Власника. Хто Платитиме?

До нас звернувся власник придбаного в 2011 році нежитлового приміщення, з наступним питанням.

Комунальне підприємство, з яким він уклав договір про надання комунальних послуг, згідно переліку, намагається покласти на нього  обов’язок сплатити вартість комунальних послуг, які є боргом  ще з часів старого власника.

Тож питання: хто має сплачувати борг? Новий власник, чи старий?

Відповідь:

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: відносини між сторонами в житлово-комунальній сфері регулюються договором.

Згідно Цивільного кодексу України, зобов’язання між сторонами виникають після укладення договорів. Виконання зобов’язань по договору має здійснюватись лише належними сторонами.

Статтею 631 Цивільного кодексу України передбачено, що договір набуває чинності з моменту його укладення, вказане не є виключенням і для договору про надання житлово-комунальних послуг (п. 3 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»)

Згідно ст. 32 цього ж Закону комунальні нарахування здійснюються щомісячно, згідно з умовами договору.

Таким чином, новий власник відповідає по умовам свого договору, і до нього не може бути пред’явлено жодних вимог, щодо погашення боргів попередніх власників.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*