Форма Договору Найму (Оренди) Житла

Відповідно до ст. 810 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) житла одна сторона – власник житла (наймодавець) передає або зобов’язується передати другій стороні (наймачеві) житло для проживання у ньому на певний строк за плату.

Спеціальними нормами глави 59 Цивільного кодексу України не передбачено обов’язкового нотаріального посвідчення договору найму житла незалежно від строку його дії. Однак згідно ч. 4 ст. 209 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) на вимогу фізичної або юридичної особи будь-який правочин за її участі може бути нотаріально посвідчений. Проте відповідно до Податкового кодексу України договір оренди нерухомого майна підлягає нотаріальному посвідченню, якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності. Таким чином, існує колізія між законодавчими актами, через що у разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору згідно ст. 220 ЦКУ такий договір є нікчемним (тобто визнання його недійсним судом не вимагається – його недійсність встановлена законом). Слід мати на увазі, що такий правочин не створює юридичних наслідків, крім тих, що пов’язані з його недійсністю. У такому випадку орендар має звільнити орендовану квартиру, а орендодавець повинен повернути отриману орендну плату.

Водночас, якщо сторони домовилися стосовно всіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна із сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається.

Згідно із нормою Податкового кодексу України, нотаріус здійснює відповідну функцію контролю – він зобов’язаний надіслати повідомлення про посвідчення такого договору податковому органу за основним місцем проживання орендодавця – платника податку.

Зміна КВЕДів Громадські Організації

Громадськім організаціям для зміни КВЕДів необхідно звернутися з листом до Міністерства юстиції, в додатку до якого має бути подана заповнена реєстраційна картка форми № 4. Міністерство юстиції, а саме – його реєстраційна служба – поставить відмітку на формі № 4 та цитую: «на виконання ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців та спільного наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва та Міністерства юстиції України від 27.02.2007 року № 28/74/5» направить реєстраційну картку форми № 4 на проведення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців до державного реєстратора районної державної адміністрації з супровідним листом.

Задля збереження Вашого часу, рекомендуємо особисто отримати лист з Міністерства юстиції та віднести його до канцелярії районної адміністрації. Так як процес передачі кореспонденції може затягнутися. Після того, як державний реєстратор внесе зміни до єдиної електронної бази, а саме: через три дні після внесення, Ви можете підійти до органу статистики з метою зміни Довідки-статистики.

Комунальний Борг Старого Власника. Хто Платитиме?

До нас звернувся власник придбаного в 2011 році нежитлового приміщення, з наступним питанням.

Комунальне підприємство, з яким він уклав договір про надання комунальних послуг, згідно переліку, намагається покласти на нього  обов’язок сплатити вартість комунальних послуг, які є боргом  ще з часів старого власника.

Тож питання: хто має сплачувати борг? Новий власник, чи старий?

Відповідь:

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги»: відносини між сторонами в житлово-комунальній сфері регулюються договором.

Згідно Цивільного кодексу України, зобов’язання між сторонами виникають після укладення договорів. Виконання зобов’язань по договору має здійснюватись лише належними сторонами.

Статтею 631 Цивільного кодексу України передбачено, що договір набуває чинності з моменту його укладення, вказане не є виключенням і для договору про надання житлово-комунальних послуг (п. 3 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»)

Згідно ст. 32 цього ж Закону комунальні нарахування здійснюються щомісячно, згідно з умовами договору.

Таким чином, новий власник відповідає по умовам свого договору, і до нього не може бути пред’явлено жодних вимог, щодо погашення боргів попередніх власників.

Перший Сніг в Києві

Сьогодні, 3 грудня, в столиці випав перший довгоочікуваний сніг.

Єдиним, хто готовий був зустріти стихію, та й то лише на словах, виявився Гідрометеоцентр.

А ось перехожі, автомобілісти і комунальні служби міста, як виявилося, радіти першому снігу не поспішають.  І якщо з ранку термометр показував -1, а з неба падала суха крихта, то вже до першої  години дня під ногами утворилася каша, а з неба не перестаючи валить сніг.

В результаті цього, в центрі Києва утворилися величезні затори, більшість водіїв, що тягли до останнього зі зміною літньої гуми на зимову, буксували. При цьому, абсолютно непідготовленими до зими, всупереч обіцянкам столичної влади, виявилися комунальники: жодної снігоприбиральної машини або бригад «швидкого реагування» з лопатами на вулицях знайти неможливо.

Тож для багатьох киян дорога додому буде тривалим випробуванням.

Реорганізація. Правонаступництво. Передача Функцій Замовника — Роз’яснення

 

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України розглянуло лист — звернення, щодо застосування законодавства у сфері державних закупівель, та надало наступну відповідь:

Міністерство Юстиції України на аналогічний запит дало наступну відповідь: