Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

Президент Віктор Янукович, підписав закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який прийняла 5 липня ц.р. Верховна Рада України.

Вказаний закон, передбачає створення системи органів адвокатського самоврядування та визначення їх повноважень,  створення Національної асоціації адвокатів України, яка об’єднає усіх адвокатів в єдину організацію.

Вищим органом адвокатського самоврядування в Україні затверджується з’їзд адвокатів України, а в регіонах — конференції адвокатів, також передбачається формування ревізійних комісій адвокатури регіонів та Вищої ревізійної комісії адвокатури.

Окрім зазначеного, закон розширює види адвокатської діяльності, посилює права та гарантії, визначає зміст адвокатської таємниці та ефективні механізми її захисту.

Так, прямо забороняється втручання в адвокатську таємницю, виключається проведення слідчих і негласних слідчих дій стосовно адвокатів та їх помічників, будь-яким чином впливати на адвоката, втручатися в його професійну діяльність, у тому числі органам державної влади та місцевого самоврядування.

Закон також посилює роль адвокатського запиту: встановлюється адміністративна відповідальність і фінансові санкції для чиновників за ненадання інформації на запит адвоката.

Закон передбачає створення та функціонування єдиного Реєстру адвокатів України та іноземних держав (ведеться Радою адвокатів). Інформація, внесена до цього реєстру, буде відкритою і буде доступна на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*