День Незалежності України 2012

24 серпня 2012 Україні виповнюється 21 рік! Цей День – є вихідним, тому ніщо не заважатиме народу України святкувати. Святкові дійства розгорнуться по всій неньці з неабиякою силою!

Щодо Києва: у центрі столиці з самого ранку розпочнеться концерт, він триватиме до пізнього вечора: одні музиканти, співаки, гурти змінюватимуть інших. Вечірнє музичне шоу супроводжуватимуть вогняні фонтани та різнокольорові спалахи.

Також цього дня в Києві відбудуться:

  • Всеукраїнський Парад вишиванок,
  • ярмарок;
  • виставка квітів;
  • концерт класичної музики;
  • ярмарок народних майстрів.

День Незалежності завершиться звичним салютом та феєрверком!

Приємного святкування!

Чи має право КП «Київекспертиза» здійснювати перевірки обсягів виконаних робіт

Згідно ст. 26 Бюджетного кодексу України: контроль за   дотриманням бюджетного законодавства спрямований на забезпечення ефективного і  результативного управління бюджетними коштами  та  здійснюється  на  всіх  стадіях бюджетного  процесу його учасниками. Відповідно до ст. 19 Бюджетного кодексу України: учасниками  бюджетного  процесу  є  органи,  установи  (бюджетні установи є неприбутковими) та посадові  особи,  наділені  бюджетними  повноваженнями (правами та обов’язками з управління бюджетними коштами).

Відповідно до ст. 115 Бюджетного кодексу України: контроль за відповідністю бюджетному законодавству України показників затверджених бюджетів, бюджетного розпису та кошторисів бюджетних установ здійснюється вичерпним переліком суб’єктів, серед яких є міські державні адміністрації в  містах  Києві та Севастополі — стосовно районних у цих містах бюджетів.

Згідно ст. 54 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська,  селищна,  міська рада у межах затверджених нею структури і  штатів  може  створювати відділи,   управління  та  інші  виконавчі  органи  для  здійснення повноважень,  що належать до відання виконавчих органів рад. Відділи,  управління  та  інші  виконавчі  органи  ради  є підзвітними і   підконтрольними    раді,    яка    їх    утворила, підпорядкованими її виконавчому комітету,  сільському,  селищному, міському голові, голові районної у місті ради. Положення про відділи, управління та інші виконавчі органи ради затверджуються відповідною радою.

Згідно ст. 19 Конституції України: органи державної влади та  органи  місцевого  самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти  лише  на  підставі,  в  межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією  та  законами України.

Таким чином, у Законі України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачено делегування  функцій  контролю за використанням бюджетних коштів.

Аналізуючи чинне законодавство, вбачаємо наступне:

Згідно Стандартів державного фінансового контролю за використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна, затвердженого Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України від 09 серпня 2002 року № 168 (далі — Стандарти), суб’єктами державного фінансового контролю є міністерства, інші центральні органи влади, їх територіальні органи, які наділені повноваженнями на здійснення фінансового контролю, їх самостійні контрольно-ревізійні підрозділи або інші їхні підрозділи (особи), які наділені такими повноваженнями. До того ж, відповідно до Стандартів контрольні заходи проводяться службовими особами суб’єкта державного фінансового контролю.

Всупереч основним встановленим нормам про суб’єкти державного фінансового контролю, Положенням функції контролю було покладено на КП «Київекспертиза», яке діяло відповідно до Положення про порядок здійснення контролю за витрачанням фінансових ресурсів в процесі здійснення будівництва, реконструкції, реставрації, технічного переоснащення, капітального ремонту (ремонту) затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 30.12.2009 р. №1497 (із змінами та доповненнями) (далі — Положення). Хоча, КП «Київекспертиза» не є органом влади, або  його підрозділом, перевірка здійснювалась не службовими особами суб’єктів державного фінансового контролю на підставі офіційних розпорядчих документів.

До того ж: Положення, яке надавало право спеціалізованій організації здійснювати контроль, шляхом проведення перевірок під час будівництва з метою виявлення невідповідності робіт, що пред’являються до оплати, встановленим вимогам, 21.03.2012 року – втратило чинність, у зв’язку з невідповідністю вимогам чинного законодавства.

Зважаючи на викладене, ми маємо всі підстави вважати, що КП «Київекспертиза» не має жодних законних підстав для проведення перевірки обсягів виконаних робіт.

Складено Рейтинг 10 Мобільних Телефонів Позбавлених Смаку

Незважаючи на дизайнерські рішення, які прижилися в індустрії мобільних телефонів дизайнерські рішення, деякі виробники прагнуть створити щось абсолютно нове в плані функціональності, зовнішнього вигляду, або і того й іншого.

Укладачі рейтингу відібрали 10 найбільш позбавлених смаку, на їхню думку, моделей мобільних телефонів, які у свій час дійсно представлені на ринку, і користувалися певним попитом у споживачів.

На 10 місці розташувався телефон Serene компанії Bang & Olufsen. «Serene більше нагадує жіночу пудреницю з якою можна здійснювати дзвінки, ніж справжній мобільний телефон», — вважають укладачі рейтингу. До того ж, у дітища Bang & Olufsen занадто висока ціна, яка становить близько $ 1250.

Дев’яте місце — за телефоном BlackBerry Potsche Design P’9981 компанії RIM. На думку авторів, RIM занадто переборщила з кількістю кутів і «коробочним» зовнішнім виглядом телефону.

Восьме місце посіла люксовая модель смартфона Aesir Copenhagen від дизайнера Іва Бехара. Ціна гаджета складає $ 8000, а його зовнішній вигляд викликає стійкі асоціації з металевими браслетами для годин.

На сьомому місці — телефон Golden Buddha, покритий золотом, що підтримує дві SIM-карти, а також оснащений LCD-дисплеєм і камерою. У центрі клавіатури розташована буддистська свастика.

Шосте місце — за Motorola Flipout. У телефону, пишуть укладачі рейтингу, дивний зовнішній вигляд, що нагадує коробку, а також незручна QWERTY-клавіатура, яку необхідно розкладати.

П’яте місце укладачі рейтингу присудили телефону F88 Wrist Phone. Виходячи з назви зрозуміло, що телефон за допомогою браслета кріпиться на зап’ясті, як наручний годинник.

Четверте місце зайняв Toshiba G450. Зовні телефон нагадує пульт від телевізора, практично позбавлений нормального дисплея, і до того ж «його зовнішній вигляд настільки дивний, що привабливим його можуть знайти, напевно, тільки самі японці», пише сайт.

Третє місце дісталося продукту Motorola під назвою Virgin Lobster. Дивна назва цілком відповідає незвичайному зовнішньому вигляду. Спочатку телефон був покликаний стати флагманом мобільного телебачення, але незручне управління і зовнішній вигляд зіпсували ідею, вважають укладачі рейтингу.

На другому місці — Compulab Exeda, що працює відразу на двох операційних системах: Android і Windows Mobile. Як і у випадку з Virgin Lobster, хороші технічні характеристики не змогли компенсувати дивний зовнішній вигляд і незручне управління.

І, нарешті, лідером рейтингу став Elfoid — японський мобільний телефон, що виглядає як чоловічок. Гаджет поки експериментальний і, хоча він покликаний зробити мобільне спілкування «більш людяним», виглядає досить моторошно.

10. Serene компанії Bang & Olufsen

9. BlackBerry Potsche Design P’9981 компанії RIM

8.  Aesir Copenhagen від дизайнера Іва Бехара

7.  Golden Buddha

6.  Motorola Flipout

5.  F88 Wrist Phone

4.  Toshiba G450

3.  Motorola Virgin Lobster

2.  Compulab Exeda

1.  Elfoid

Порядок проходження договорів на підприємствах

Юристам, котрі працюють на підприємствах, де не передбачено порядок оформлення договорів, радимо ініціювати вказане, та затвердити порядок наказом та відповідним положенням. Нижче приведено зразок наказу, положення та заявки.

НАКАЗ №____

«____»_______________ 20___ р.                                                                               м. Київ

Про затвердження Положення

про порядок оформлення договорів у

ТОВ «Сонечко»

 

З метою упорядкування роботи з оформлення договорів у ТОВ «Сонечко»:

Н А К А З У Ю:

  1. Затвердити Положення про порядок оформлення договорів у ТОВ «Сонечко»,  згідно з Додатком.
  2. Встановити, що дане Положення набирає чинності з моменту виходу цього наказу і є обов’язковим для виконання всіма керівниками структурних підрозділів та виробничих підприємств.
  3. Управлінню організаційного та документального забезпечення  довести цей наказ до відома всіх структурних підрозділів ТОВ «Сонечко».
  4. Юридичному управлінню надати Положення про порядок оформлення договорів у ТОВ «Сонечко» для ознайомлення всім керівникам структурних підрозділів та виробничих підприємств.
  5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Генеральний директор                                                                              ____________

 

ДОДАТОК

до наказу ТОВ «Сонечко»

від «___»  _______________ 20__ року № _______

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про порядок оформлення договорів

у ТОВ «Сонечко»

1. Дане Положення про порядок оформлення договорів у ТОВ «Сонечко»  встановлює порядок подання, підготовки, погодження та підписання договорів управліннями та відділами ТОВ «Сонечко», в тому числі і іншими керівниками підприємств.

2. Підготовку договорів ініціюють наступні співробітники ТОВ «Сонечко» та виробничих підприємств:

—        Генеральний директор.

—        Директор з питань розвитку.

—        Заступник генерального директора — головний бухгалтер.

—        Директор по регіональним проектам.

—        Заступник генерального директора по виробництву.

—        Головний інженер.

—        Фінансовий директор.

—        Начальник виробничо-технічного управління.

3. Ініціатори подають до юридичного управління ТОВ «Сонечко» заявку, яка має містити інформацію, згідно Додатку № 1 до Положення про порядок оформлення  договорів у ТОВ «Сонечко». Факт надходження заявки фіксується в журналі заявок в юридичному управлінні ТОВ «Сонечко».

Якщо проект договору підготовлено Контрагентом, то на розгляд юридичному управлінню ТОВ «Сонечко» подається його копія, а також контактні телефони Контрагента, для погодження можливих спірних питань. Ініціатор обговорює з відповідними керівниками ТОВ «Сонечко» необхідність укладання договору, запропонованого Контрагентом, а також погоджує всі його істотні умови з відповідними співробітниками ТОВ «Сонечко» (строк, ціна, види робіт тощо).

Юридичне управління перевіряє проект договору на предмет відповідності нормам чинного законодавства.

За результатами перевірки проекту договору юридичним управлінням приймається одне з наступних рішень:

—        про відповідність договору нормам чинного законодавства та інтересам ТОВ «Сонечко» або необхідність доопрацювання його в цілому чи окремих частин.

—        про обговорення з керівництвом ТОВ «Сонечко» недоцільності подальшої співпраці в запропонованому Контрагентом форматі.

—        пропонує свій варіант договору з Контрагентом і погоджує його з ініціатором та відповідними керівниками.

4.  Юридичне управління готує проект договору в строки визначені в заявці, а у разі необхідності та/або за дорученням Генерального директора ТОВ «Сонечко» – в скорочені строки.

5.   Підготовлений та завізований юристом та ініціатором проект договору, ініціатором або уповноваженою ним особою, протягом одного дня подається на погодження наступним особам:

— начальнику виробничо-технічного управління – на предмет ціни договору, відповідності нормам ДБН;

— начальнику фінансово-економічного управління — на предмет строків і умов оплати, розміру послуг генпідряду.

У разі відсутності протягом тривалого часу з поважних причин ініціатора або уповноваженої ним особи, на прохання ініціатора, або за дорученням посадових осіб керівного складу ТОВ «Сонечко», погодження проектів договорів здійснюється юристом, що його готував.

Погодження проекту договору не повинно перевищувати 2-х днів.

6. Про факт підготовки проекту договору підрядних і проектно-вишукувальних робіт, його істотних умов ініціатор або уповноважена ним особа, доводить до відома Директора по регіональним проектам.

7. Погоджений у встановленому порядку з відповідними особами договір передається ініціатором або уповноваженою ним особою до юридичного управління. Юридичне управління перевіряє наявність всіх необхідних погоджень, передбачених даним Положенням та передає договір на підпис Генеральному директору ТОВ «Сонечко», через його секретаря. Підписаний договір завіряється печаткою ТОВ «Сонечко» та передається ініціатором на підпис Контрагенту.

8. Юридичним управлінням ТОВ «Сонечко» здійснюється реєстрація договору та присвоюється номер.

9. Оригінал підписаного договору передається ініціатором або уповноваженою ним особою  в фінансово – економічне управління, де він (оригінал) і зберігається. Копія договору передається ініціатором або уповноваженою ним особою  до виробничо-технічного управління. В електронному варіанті договір зберігається в юридичному управлінні.

10. Фінансово-економічне управління веде реєстр всіх підписаних  договорів (змін, додатків) в книзі реєстрації договорів з вказівкою дати укладання, № п/п, виду робіт, строку дії договорів, інформації про контрагента, котрий підписав договір.

11. У випадку закінчення строку дії договору до фактичного закінчення виконання робіт, співробітник фінансово-економічного управління і виробничо-технічного управління, ставить до відома ініціатора договору, а також юриста.

12. Будь-які зміни та доповнення до укладених договорів проходять процедуру, що встановлена цим Положенням.

Генеральний директор                                                                              _______

 

Додаток № 1

до Положення про порядок оформлення  договорів у  ТОВ «Сонечко»

Начальнику юридичного управління

ТОВ «Сонечко»

ЗАЯВКА

на підготовку договору

Істотні умови

Дата укладання договору

Строк дії договору

Вид договору (генпідряд*, підряд, субпідряд, послуги, купівля-продаж, тощо)

Контрагент (необхідні реквізити)

Ціна (тверда/динамічна) в т.ч. з ПДВ (грн.)

Аванс (наявність, розмір, тощо)

Об’єкт

Предмет договору

(види робіт, послуг, тощо)

Розмір генпідрядних (%)

Строк підготовки договору

* При підготовці (внесенні змін) договорів генпідряду, ініціатор зазначає суб’єктів господарювання, з якими необхідно підготувати відповідні субпідрядні договори (внести зміни).

Інші умови

 

Ініціатор подає заявку з усіма необхідними додатками, з повною інформацією, необхідною для підготовки договору, в разі необхідності, юрист, що готує договір, звертається до ініціатора за додатковою інформацією.

Якщо договір підготовлено Контрагентом, на розгляд юридичному управлінню ТОВ «Сонечко» подається копія договору, а також контактні телефони Контрагента, для погодження спірних питань договору.

«____»____________20___ р.                          ______________________________Підпис      ПІБ

Перелік Районних Судів м.Києва

Голосіївський районний суд
Aдреса: 03680, м. Київ, вул. П. Потєхіна, 14-А, тел.: 0 (44) 259-76-44.

графік прийому позовних заяв, клопотань, скарг:
Понеділок: з 9-00 до 12-00;
Вівторок: з 10-00 до 12-30;
Середа: з 15-00 до 17-30;
Четвер: з 15-00 до 17-30; П’ятниця: з 08-00 до 12-00.

графік прийому громадян в цивільній канцелярії суду (видача копій рішень, постанов, надання інформації по справі):
Понеділок, середа: з 14-00 до 17-30;
П’ятниця: з 09-00 до 12-00.

графік прийому громадян в канцелярії у справах про адміністративні правопорушення (видача копій судових рішень та надання інформації по справі):
Понеділок: з 14:00 до 17:30;
Середа: з 14:00 до 17:30;
П’ятниця: 8:00 до 12:00.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;обід: з 13:00 до 13:45.

Дарницький районний суд
розташований в двох будівлях:
за адресою: 02099, м. Київ, вул. Севастопольська, 14.
за адресою: 02068, м. Київ, вул. Кошиця, 5-А.
тел.: 0 (44) 566-33-41, 566-11-16.

графік прийому позовних заяв, клопотань, скарг, здійснюється за адресою вул. Кошиця 5-А:
Середа: з 15-00 до 18-00;
П’ятниця: з 08-00 до 11-00;

графіки прийому до цивільної канцелярії суду по вул. Кошиця 5-А (видача копій рішень, постанов та надання інформації по справі):
Понеділок: з 9-00 до 12-00;
Вівторок: з 9-00 до 12-00;
Середа: з 15-00 до 18-00;
Четвер: з 9-00 до 12-00;
П’ятниця: з 08-00 до 11-00

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;
обід: з 13:00 до 13:45.

Деснянський районний суд
Aдреса: 02225, м. Київ, пр-т. Маяковського, 5-В, тел.: 0 (44) 547-37-27.

графік прийому позовних заяв, клопотань, скарг:
Понеділок: з 9-00 до 17-00;
Вівторок: з 9-00 до 17-00;
Середа: з 9-00 до 17-00;
Четвер: з 9-00 до 17-00;
П’ятниця: з 09-00 до 15-00.

графік видачі копій судових рішень:
Середа: з 15-00 до 18-00;
П’ятниця: з 08-00 до 11-00.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;
обід: з 13:00 до 13:45.

Дніпровський районний суд
розташований в двох будинках: за адресою: 02105, м. Київ, вул. Сергієнко, 3;
за адресою: 02105, м. Київ, вул. Кошиця, 5
Телефон (и): (044) 558-17-00 (вул. Сергієнка), (044) 570-91-64 (вул. Кошиця) факс: (044) 558-17-02
E-mail: inbox@dn.ki.court.gov.ua
Веб-сайт: http://dn.ki.court.gov.ua

графік роботи
Понеділок — четвер: c 9:00 до 18:00
П’ятниця: c 8:00 до 15:45
Обідня перерва: c 13:00 до 13:45

Оболонський районний суд
адреса: 04212, м. Київ, вул. Тимошенко, 2-Е, тел.: 0 (44) 418-73-60.

графік прийому позовних заяв, клопотань, скарг:
Середа: з 10-00 до 17-00;
П’ятниця: з 08-00 до 13-00;

графік прийому і видачі копій процесуальних документів канцелярією і архівом суду: середа і п’ятниця: протягом часу роботи апарату суду.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;
обід: з 13:00 до 13:45.

Печерський районний суд
Aдреса: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 42-А, тел.: 0 (44) 235-32-78.

графік прийому позовних заяв, клопотань, скарг:
Середа: з 15-00 до 18-00;
П’ятниця: з 08-00 до 11-00;

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;
обід: з 13:00 до 13:45.

Подільський районний суд
Aдреса: 04071, м. Київ, вул. Хорива, 21, тел.: 0 (44) 425-65-00 (приймальня);
тел.: 0 (44) 425-43-13 (канцелярія).

графік прийому позовних заяв, скарг, клопотань, видача копій судових рішень і документів:
Понеділок: з 9-00 до 12-00;
Середа: з 15-00 до 18-00;
П’ятниця: з 08-00 до 11-00.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45; обід: з 13:00 до 13:45.

Святошинський районний суд
розташований в двох будівлях:
за адресою: 01032, м. Київ, вул. Жилянська, 142.
за адресою: 03146, м. Київ, вул. Я. Коласа, 27.
тел. 0 (44) 407-65-48, 236-52-31.

графік прийому позовних заяв, скарг, клопотань, видача копій судових рішень і документів:
Понеділок, середа: з 15-00 до 18-00;
Вівторок, четвер: з 9-00 до 12-00;
П’ятниця: з 08-00 до 11-00.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;
обід: з 13:00 до 13:45.

Солом’янський районний суд
розташований в двох будівлях:
за адресою: 03680, м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 25.
за адресою: 03113, м. Київ, вул. Полковника Шутова, 1.
тел. 0 (44) 249-79-65, 456-93-08

графік прийому позовних заяв, скарг, клопотань, видача копій судових рішень і документів:
щодня: з 9-00 до 17-45;
обід: з 13-00 до 13-45

графік прийому громадян цивільної канцелярією:
Понеділок, середа, п’ятниця: з 10-00 до 13-00;
Вівторок, четвер: з 14-00 до 17-00.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45; обід: з 13:00 до 13:45.

Шевченківський районний суд
Aдреса: 04053, м. Київ, вул. Смирнова-Ласточкіна, 10-Б, тел. 0 (44) 462-06-89.

графік прийому позовних заяв, скарг, клопотань, видача копій судових рішень і документів:
з понеділка по четвер: з 9-00 до 17-00;
кожну п’ятницю: з 09-00 до 13-00.

час роботи:
з понеділка по четвер: з 9:00 до 18:00;
П’ятниця: з 8:00 до 15:45;
обід: з 13:00 до 13:45.

Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»

Президент Віктор Янукович, підписав закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», який прийняла 5 липня ц.р. Верховна Рада України.

Вказаний закон, передбачає створення системи органів адвокатського самоврядування та визначення їх повноважень,  створення Національної асоціації адвокатів України, яка об’єднає усіх адвокатів в єдину організацію.

Вищим органом адвокатського самоврядування в Україні затверджується з’їзд адвокатів України, а в регіонах — конференції адвокатів, також передбачається формування ревізійних комісій адвокатури регіонів та Вищої ревізійної комісії адвокатури.

Окрім зазначеного, закон розширює види адвокатської діяльності, посилює права та гарантії, визначає зміст адвокатської таємниці та ефективні механізми її захисту.

Так, прямо забороняється втручання в адвокатську таємницю, виключається проведення слідчих і негласних слідчих дій стосовно адвокатів та їх помічників, будь-яким чином впливати на адвоката, втручатися в його професійну діяльність, у тому числі органам державної влади та місцевого самоврядування.

Закон також посилює роль адвокатського запиту: встановлюється адміністративна відповідальність і фінансові санкції для чиновників за ненадання інформації на запит адвоката.

Закон передбачає створення та функціонування єдиного Реєстру адвокатів України та іноземних держав (ведеться Радою адвокатів). Інформація, внесена до цього реєстру, буде відкритою і буде доступна на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України.