Зустрічні Звірки Контрольно-ревізійної Служби в Україні (Державної Фінансової Інспекції України)

Часто підприємства потрапляють під пильне око Державної фінансової інспекції України, шляхом проведення зустрічних звірок. Державна фінансова інспекція України – колишня Контрольно-ревізійна служба в Україні.

Варто пам’ятати, що зустрічна   звірка  не є контрольним заходом та проводиться   шляхом  документального  і фактичного  дослідження  виду,  обсягу  операцій,  проведених  між суб’єктом  господарювання  та  об’єктом  контролю — підконтрольною установою (частина 17 статті 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні»).   Тобто, якщо Товариство не мало прямих господарських відносин з об’єктом контролю, то не варто поспішати надавати документи або допускати посадових осіб Державної фінансової інспекції України для проведення зустрічної звірки. Але не потрібно ігнорувати запит, це може бути розцінено, як ухилення від зустрічної звірки, або як чинення перешкод у проведенні ревізій; на нашу думку в такому випадку, варто направити аргументовану відповідь.

Наводимо зразок листа – відповіді на направлення Державної фінансової інспекції України, щодо зустрічної звірки, якщо Товариство не мало прямих господарських відносин з Об’єктом контролю.

На Ваше направлення про проведення зустрічної звірки з метою документального підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між Товариством та Підконтрольною установою з 01.01.2009 року по 31.12.2011 рік, повідомляємо наступне:

У відповідності до ст. 19 Конституції України органи державної влади та їхні посадові особи зобов’язані діяти виключно на підставі, в межах та у спосіб, які передбачені Конституцією та законами України.

Згідно Указу Президента України «Про Положення про Державну фінансову інспекцію України» від 23 квітня 2011 року № 499/2011 (далі — Указ) Держфінінспекція України відповідно до покладених  на  неї завдань здійснює державний фінансовий контроль за: станом і достовірністю бухгалтерського  обліку  і фінансової  звітності  у міністерствах та інших органах виконавчої влади,  державних фондах, фондах загальнообов’язкового державногосоціального   страхування,   бюджетних   установах   і   суб’єктах господарювання  державного   сектору   економіки,   а   також   на підприємствах,   в   установах   та  організаціях,  які  отримують(отримували у періоді,  який перевіряється) кошти з бюджетів  усіхрівнів,   державних   фондів   та   фондів   загальнообов’язкового державного    соціального    страхування    або     використовують (використовували   у  періоді,  який  перевіряється)  державне  чи комунальне майно (далі — підконтрольні установи).

Відповідно до пп. 13 п. 6 Указу Державна фінансова інспекція України проводить на підприємствах,  в установах та оганізаціях зустрічні   звірки   з   метою   документального   та   фактичного підтвердження  виду,  обсягу  і якості операцій та розрахунків для з’ясування  їх  реальності  та  повноти  відображення   в   обліку підприємства, установи та організації, що контролюється.

Відповідно до п. 12 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» Державна фінансова інспекція України має право проводити  у  суб’єктів господарювання, які мали правовівідносини  з  підконтрольною  установою,  зустрічні звірки з метою документального  підтвердження виду,  обсягу і якості операцій та розрахунків,   що   здійснювалися  між  ними,  для  з’ясування  їх реальності   та   повноти  відображення  в  обліку  підконтрольної установи.

При виході на об’єкт зустрічної звірки, посадову особу Держфінінспекції в м. Києві до проведення зустрічної звірки допущено не було, так як з 2009 року по теперішній час Товариство не має правових відносин  з об’єктом контролю.

Тому вважаємо, що підстави для здійснення зустрічної звірки Товариства відсутні, так як будь-які господарські правовідносини між Товариством та Підконтрольною установою відсутні.

Хай щастить!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*