Знищення Первинних Документів і Документів Податкової Звітності (Перелік № 41)

Строки зберігання та порядок знищення первинних документів, документів податкової звітності та іншої документації визначено в положеннях наказу Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20.07.98 р. № 41 «Про затвердження Переліку типових документів» (далі – Перелік № 41).

Відповідно до статті 315 розділу 4.2 Переліку № 41 для первинних документів і додатків до них, що фіксують факт виконання господарських операцій і є підставою для записів у реєстрах бухгалтерського обліку та податкових записах (касові, банківські документи, повідомлення банків і переказні вимоги, виписки банків, наряди на роботу, табелі, акти про приймання, здавання і списання майна й матеріалів, квитанції і накладні з обліку товарно-матеріальних цінностей, авансові звіти та ін.) встановлено термін зберігання в архіві підприємства у 3 роки, за умови завершення перевірки державними податковими органами з питань дотримання податкового законодавства.

Обчислення термінів зберігання документів провадиться з 1 січня року, наступного за роком завершення їх діловодства.

В підпункті 2.12 частини II Переліку № 41 визначено також додаткові обмеження і уточнення термінів зберігання документів, які є обов’язковими до виконання. Зокрема, в абзаці 4 даного підпункту зазначено:

— знищення первинних документів і документів податкової звітності дозволяється лише за умови завершення перевірки (планової) державними податковими органами з питань дотримання податкового законодавства.

Відповідно до пункту 3.6 Переліку № 41 знищення документів, термін зберігання яких минув та які не підлягають обов’язковій передачі до архіву, повинно відбуватись за погодженням з державними архівними установами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*